• Üye Ol
 • Giriş Yap
 •  İlan Ver
 • YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

  24-07-2020 02:57:27

  YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

  Youtube'de para kazanmak bu kadar kolay mı herkes gibi birer neden kanal açıyor ? Tüm sorularınızın cevaplarını burada bulabileceksiniz.

  YouTube’da Ne Tür İçerikler ile Para Kazanabilirim?

  Taklitlerin asıllarını yaşattığı dünyada özgün olmak her zaman işe yarayacaktır. Bu insan ilişkilerinden de Youtube'da böyle. Özgün olduğunuz süreçte fark edilirsiniz. Para kazanabilmeniz için kaliteli ve özgün içerikler olmalıdır. Özgün değilseniz, videonuz derleme. Videolarınızın arka planına ekleyeceğiniz müzik ve seslendirme başka bir video'ya ait olması halinde telif hakkı ile cezalandırılır ya da para kazanma fırsatınızı o kanal içerisinde kaybedersiniz.

  ilanverdim

  İzleyici Kitlesi Oluşturun!

  Bu hemen olabilecek bir şey değil tabii ki de. Sabırlı ve özenle yürütmeniz gereken bir sürece hitap etmektedir. Yapabileceğiniz en iyisini yapın ama istikrarlı olun. Aktif ve online olabildiğiniz kadar aktif olun, böylece zamanla bir izleyici kitlesi oluşturabilirsiniz ve izleyicilerinizin videonuzun saatini ve gününü bildiği için sizi bekleyecektir. İzleyici kitlesi ve kanalınızdaki video'larınızın izlenimini arttırmak için kanalınızdaki, video'nun linklerini çeşitli platformlarda ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşım yaparak izlenimi ve kitlenizi arttırabilirsiniz. Böylece kitleniz yavaş yavaş oluşup yükselecektir.

  Etkileşim Halinde Olun!

  İzleyicilerin sizin kanalınıza yaptığı yorumları okuyarak, beğeni yaparak ve yorumlara karşılık vererek hepsini cevaplayın. Bunun size Youtube sıralama algoritmasında getirisini göreceksiniz.

  Diğer Ayrıntılar

  Profesyonel bir intro oluşturun, tasarlayın.

  Kanalınızı temsil edecek türden bir logonuzu ayarlayın.

  Her video için farklı etiketler ekleyin.

  Gerçekçi olun. Özgün içerikli video yaratın.

  Telif haklarını ihlal etmeyin.

  Kullandığınız görsellerin ticari kullanımı için tüm haklarının sizde olduğundan emin olun.

  Kanalınızdaki içeriklere göre video yapın, farklı bir video atmayın.

  YouTube Hesabı Nasıl Paraya Çevrilir?

  İşin içerik kısmı tamamsa sıra geldi kolay olan kurallara. Youtube ortağı olmak için, içeriklerinize Google'nın reklam vermesine izin vermek anlamına gelmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyerek sizlerde güzel paralar kazanabilirsiniz.

  1: YouTube Şartlarını Kabul Edin!

  Gmail hesabınız üzerinden youtube'da oturum açın.

  Sağ üst kısımdan hesap simgesine tıklayarak, içerik stüdyosu'nu seçin.

  Sol kısımdaki menülerden Kanal>Durum ve özellikleri seçin.

  "Para Kazanma" altındaki "Etkinleştir"i seçin.

  Karşınıza çıkan şartları kabul etmek için ekranda gösterilen adımları uygulayın.

  2: AdSense’e Kaydolun

  Ödemeleri alabilmeniz için Adsense hesabınızda oturum açmalısınız.

  3: Para Kazanma Tercihlerini Belirleyin

  Mevcut ve gelecekteki tüm videolardan para kazanmak istediğinizi seçerek onaylayın.

  Videoların gösterilmesini istediğiniz tüm reklam türlerini işaretleyin ve kayıt edin.

   4: İncelemeye Girin

  Artık iş sürecinde sonucu beklemeniz kaldı.Burada şöyle bir yenilik var. Youtube sizin için bir gelir kaynağı olabiliyordu, artık yeterli izlenme yada takipçi sayısına ulaşım sağlanmadığı taktirde kazanç elde edemiyorsunuz, haliyle 4000 bin saat izlenime ve 1000 adet takipçi sayısına ulaştığınız zaman youtube'da para kazanma butonunu açarak gelir etmeye başlayacaksınız.

  5: Kanalınızın Abone Sayısını Yükseltmek ve İzlenimi Arttırmak için Bunları Uygulayabilirsiniz.

  Kanalınızdaki video'ların linklerini alarak Sosyal Medya 'da paylaşım yaparak izlenim sağlatabilirsiniz. İzlenim sağlatırken dikkat çekici özgün bir içerik ise paylaşım yaptığınızda izleyen kişinin abone olduğunu da görebileceksiniz. 4000 Bin saat ve Abone için Çevrenizdeki kişilere ulaşarak kanalınızdaki videoları izletebilir ve abone olmalarını sağlayabilirsiniz. Bunu tek başınıza yaparsanız ki biraz zorlayacaktır elbette ama imkansız değildir sizlerde yapabilirsiniz. Vpn, Vds, Oto ip vb. gibi programlarla hesap oluşturarak kanalınıza abone olabilirsiniz, ve her abone olduğunuzda ya da normal olarak değiştirdiğiniz ip üzerinden kanalınızdaki videoları izleyip yorum yaparak bu süreci hızlandırabilirsiniz. Çoğu alanda ücretli olarak da hizmet veren kişiler vardır, elbette ama kendinizi geliştirerek ve görerek uygulamanızı öneririm. Çünkü her zaman para ile iş yapılmıyor bilgide gerekiyor.

  İlanverdim.com

  Yorumlar