• Üye Ol
 • Giriş Yap
 •  İlan Ver
 • 2 El Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

  06-12-2018 23:23:42

  2 El Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli 

  Otomobiller günlük hayatta en çok kullanılan etkenlerin başında geliyor. Ulaşımda konforu ve zamandan tasarrufu sağlayan otomobiller ile yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. Yaşam kalitenizi arttırmak istediğinizde alacağınız aracın özelliklerinin üst seviyede olması iyi bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. Bunun için sorunsuz modellere yönelmeye özen gösterin. Günümüzde birçok marka ve model sektör içerisinde yer alıyor. İkinci el otomobil piyasası da oldukça hareketlidir. İkinci el araç konusunda sağlıklı bir adım atmak isterseniz sizin için hazırladığımız rehberden yararlanabilirsiniz.

  Bütçe Belirleyin

  İkinci el araç almak istediğinizde ilk yapmanız gereken adım bütçe belirlemek olacaktır. Bütçeniz belli ise bu bütçeye uygun modelleri inceleyebilirsiniz. Bu sayede akıl karışıklığının da önüne geçebilirsiniz. Otomobillerde özelliklere göre fiyatları da artış gösteriyor. İstediğiniz özellikleri bir araya getirerek bütçe belirlemek en iyi seçim olacaktır.

  Yakıt Türünü Önemseyin

  İkinci el araç alacağınız zaman yakıt türüne önem verin. Bunun için motor hacmi yüksek olan araçlardan uzak durmaya çalışın. Daha düşük motor gücüne sahip araçları tercih edin. Yakıt türü de dizel olan araçlar tercih edilmelidir. Günümüzde LPG yakıta sahip araçlarda bulunuyor. Ekonomik bir yakıt türü benimseniyor ise LPG yakıtına sahip araçlar da tercih edilebilir. Önceliğinizin dizel olması rahat bir kullanımın oluşmasına da olanak sağlayacaktır.

  Hasar Durumunu Kontrol Edin

  İkinci el araçların bazıları hasarlı olabiliyor. Hasarlı araç aracın değerini de düşürüyor. Bunun hasar durumunu mutlaka sorgulayın. Ayrıca hasarın nerede olduğu da önemlidir. Motor kısmında bir hasar oluşmuş ise bu tarz araçlardan uzak durmaya çalışın.

  Boya Durumu

  Bazı kişiler araçlarda boya olmasını istemez. Bunun için boyasız ve hasarsız bir araç almak istediğinizde incelemesini iyi yapın. Motor kısmında veya tavan kısmında boya var ise aracın hasar oranının büyük olduğunu gösterir.

  Uzman Ekspertiz Hizmeti Alın

  İkinci el bir araç alınacağı zaman beğendiğiniz modeli bağımsız bir ekspertiz uzmanına götürün. Aracınızın her noktasını kontrol ettirin. Özellikle motorun nasıl çalıştığını ve diğer aksamlarının çalışıp çalışmadığını kontrol ettirin. Araç alacaksanız bu detayı kesinlikle atlamayın.

  Yorumlar