• Üye Ol
 • Giriş Yap
 •  İlan Ver
 • E Ticaret Sitesi Nedir Ne İşe Yarar?

  01-12-2018 23:55:40

  E Ticaret Sitesi Nedir Ne İşe Yarar ?

  E-ticaret en basit tabiri ile bir internet sitesi üzerinden entegre edilmiş ödeme sistemleri ile internet üzerinden ürün veya hizmet pazarlama yada satın alma işlemidir. E-ticaret sektörü üzerine çalışmalar geçmiş dönemlerde başlamış olsa da bankacılık sektörünün henüz tam olarak dijital hale gelmemiş olması ve uygulamasının çok karmaşık olması sebebi ile uygulanamamıştı. 1995 yılı itibari ile internet ortamına bankacılık işlemlerinin uygulanması ile beraber e-ticaret sektörünün önü açılmış internet üzerinden alışveriş gerçekleştirilmeye başlanmıştır. O dönemden bu döneme hızla gelişen e-ticaret sektörü sayesinde günümüzde internet üzerinden hemen hemen her türlü mal ve hizmeti temin etmek mümkün hale gelmiştir.

  İnternet Kolay Alışveriş

  İnternetten alışveriş yapma fikri olarak doğan e-ticaret özellikle internetin her bölgeden insan için ulaşılabilir olması ve telefon ya da diğer iletişim sistemlerinden farklı olarak karşısında bir insan olmadan tek başına işlem yapabilmesi dolayısı ile insanlara çok cazip gelmiştir. Buna kira gibi masrafların olmaması ile sadece bulunduğunuz şehirde ki insanlara değil de ülkenin her yerine erişebilme potansiyeli de eklenince hem satıcılar hem de alıcılar e-ticaret alanına daha çok ilgi göstermiştir. Özellikle çalışan insanın iş dışında ki kendine ayırdığı vakitten harcamak istememesi sonucu sıklıkla tercih ettiği internetten alışveriş günümüzde ticaretin büyük bir kısmının gerçekleştiği yer olmaktadır.

  Uygun Fiyat Politikası

  İnternette uygulanan e-ticaret girişimlerinin ilk dönemlerde en çok dikkat çeken yönleri uygun fiyatları olmaktaydı. İnternetten satış yapan firmaların kira, personel gibi bir çok masraftan muaf olması sonucu bunu ürünleri üzerinde tüketiciye yansıtabiliyorlar ve bunun sonucunda da bir çok müşteriyi geniş bir pazarlama alanı içerisinde kendilerine çekebiliyorlardı. Bunun sonucunda ilgi gören bu sektör daha güvenlikli alışveriş yöntemleri, daha hızlı kargo seçeneklerinin de gelişmesi ile beraber günümüzde ki halini almıştır.

  Artık Herkes İnternette

  Günümüzde ise sadece bu sektör için girişimde bulunan firmalardan ayrı KOBİ'ler dahi internetten e-ticaret yaparak kendilerine fiziksel mağazalarına ek olarak bütün ülke çapında ürün pazarlama şansı yakalamaktadırlar. Müşteriler ise artık ilk tercih olarak internetten alışverişe yönelmektedirler. Bu sebeple e-ticaret günümüzde en geniş işlem hacmine sahip alışveriş sahası halini almıştır.

  Yorumlar
  Sayfa bulunamadı – Deneme Bonusu
  İçeriğe geç

  Görünen o ki bakındığınız her ne ise bulamıyoruz. Belki arama özelliği yardımcı olabilir.