• Üye Ol
 • Giriş Yap
 •  İlan Ver
 • E – Ticaret Sitesi ve Sosyal Medya

  30-11-2018 00:29:57

  E–Ticaret Sitesi ve Sosyal Medya

  E – Ticaret sistesi kurarak satış yapmaya başlamak ve bu satışlar üzerinden kâr payı alarak gelir elde etmek herkesin hayali haline gelmiş durumda. Dünyada bu işin devleti konumunda olan alibaba veya aliexpress gibi firmalar bu noktaya nasıl geldiler? Böylesine başarılı birer e – ticaret sitesi kurmak için geçtikleri yollar nelerdir? Aslına bakarsak sorunun cevabı olduk basit. E – Ticaret Sitesi ve Sosyal Medya iş birlikteliği sayesinde!

  Eğer e – ticaret sitesi kurmak istiyorsanız ve satışlarınızı oldukça yüksek bir noktaya taşımak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken şey oldukça iyi bir reklam ağı inşa etmek. Siteniz için yapacağınız reklam giderleri emin olun ki sizden eksilen veya kaybolan para değil, daha yüklü miktarda geri dönüş yapmak için kısa bir süreliğine çıkış yapan paralardır. Bunun en iyi örnekleri ise yazımızın başında belirttiğimiz gibi alibaba veya aliexpress olarak adlandırılan sitelerdir.

  Oldukça iyi bir e – ticaret eğitimi almak sizce yeterli mi? Yalnızca bir eğitim ile web tabanlı büyük bir alışveriş sitesi kurulabilir mi? Aslına bakarsanız bu sorunun cevabı ne yazık ki hayır. Çünkü internet üzerinden yapacağınız her iş için oldukça iyi düşünmeniz gerekiyor. Bu alanda para kazanmaya çalışan insan sayısı çok fazla olduğu için mutlaka fark yaratmanız şart! Çok iyi bir e – ticaret uzmanı olmanız sizin için yetmez! E – ticaret sektörüyle olan bilginiz yalnızca site ile ilgili düzeltmeleri yapmak için işinize yarayacaktır. Fakat mükemmel olarak bir site oluşturmuş olsanız bile mutlaka reklam için sosyal medya eğitimi almanız gerekecek.

  Artık geleneksel medyanın son bulması ve genç nüfusun televizyon gibi kitle iletişim araçlarından uzaklaşarak daha modern olan “instagram, twitter” gibi mecralara yakınlaşması bir anlamda reklam sektörünün yönünü yavaş yavaş değiştiriyor. İnsanlar televizyondan gördükleri ürünleri almayı reddederken internette gördükleri ürünleri çok daha kolay şekilde alabiliyorlar. İşte aslında bizim ihtiyacımız olan güç tam olarak burada saklı. İnsanların günün büyük kısmını geçirdikleri telefonlarından onlara reklamlar sayesinde ulaşmak ve yalnızca birkaç tıklama işlemi sonrası ödeme alabilmek büyük bir mucize. Ve emin olun eğer sosyal medyanın gücünü yönetebilirseniz hayal edemeyeceğiniz büyüklükte rakamlara sahip olabilirsiniz. Bu yüzden eğer bilgisayar başında oturarak para kazanmak istiyorsanız mutlaka e – ticaret ve sosyal medya ikilemesini çözmeniz gerekiyor.

  Yorumlar
  Sayfa bulunamadı – Deneme Bonusu
  İçeriğe geç

  Görünen o ki bakındığınız her ne ise bulamıyoruz. Belki arama özelliği yardımcı olabilir.